ЧЕМПІОНИ ОБЛАСТІ ДО 10 ТА 16 РОКІВ

опубліковано 7 бер. 2020 р., 00:30 Chess Chernihiv   [ оновлено 7 бер. 2020 р., 00:47 ]
У відкритому чемпіонаті області серед юнаків та дівчат до 16 років прийняли участь 44 шахіста з Чернігова, Ніжина, Прилук та Києва.
Контроль 50 хв. +30 сек., 9 турів. Відсутні були лише неодноразові чемпіони – кмс Назар Лаптій та Віталій Гришко. Вони грали в Кубку президента ФШЧО , який проходив паралельно дитячому чемпіонату. Але про Кубок іншим разом. Очікувалось, що боротьба за чемпіонський титул до 16 років розвернеться між Третяком Кирилом, Биховцем Владиславом, Семешко Миколою, Поленковим Павлом (всі – з Чернігова) та Кулепестиним Олександром (м. Ніжин). Ці сподівання майже справдились. «Майже» - тому що несподівано для них втрутився в боротьбу за призові місця першорозрядник Кирил Ростальний ( Чернігів). Він розділив 1-3 місця з 7, 0 очками і лише додаткові показники вивели його на 3 місце. На другому місці пєдесталу пошани Олександр Кулепестин. А чемпіоном-2020 серед юнаків до 16 років став Владислав Биховець. Серед дівчат – теж розподіл 1-3 місць . Віка Здор, Катерина Сердюк та Войло Настя ( всі з Чернігова ) набрали по 5,0 очок і в такому порядку їх розставив «містер Бухгольць» на п’єдесталі пошани. Слід відмітити чемпіонку - десятирічну Здор Віку, яка показала чудову гру та виконала норматив 2-го розряду достроково (після 8 туру). 
Деталі: таблиця до 16 років, таблиця до 10 роківПро чемпіонат до 10 років розповідає суддя цих змагань – Донець Руслан Михайлович ;

Молодь наступає
Перші дитячі змагання шахового року в області добігли кінця.

29 учасників з Чернігова, Києва, Ніжина, 
Не сталося сенсації в турнірі до 10 років (2010 та молодші).
Дмитро Бобир прогнозовано не втратив очок на фініші та показав майже стовідсотковий результат. Більш того, гарна дебютна підготовка його товариша (Тимура Скворцова) дозволила чемпіону оформити титул достроково.
У передостанньому турі Тимур переграв основного переслідувача і не тільки подарував Дмитру тур відпочинку, але й гарантував собі місце в призовій трійці.
Отже нагороди в турнірі серед учнів 2010 року дісталися двом шахістам на рік молодшим, адже і Тимур, і Дмитро ще й наступного року будуть сперечатися за титул у цій віковій категорії.
А ось шахісти 2010 року та другого розряду масово провалили турнір.
Гліб Жовтик чергував блискучі, трудові перемоги з невиразними, безвольними поразками. Костя Литвин не відставав від ровесника. Киянин Мілан Остапенко, нажаль, занадто пізно пристосувався до ігрової зали та довгих переїздів. Дмитро Крись вибув після шостого туру через хворобу.
Всі другорозрядники потрапили до десятки кращих, але навряд чи це їх занадто втішило.
Натомість приємно вразив вдалий виступ Олександра Вертебного. Юнак підтвердив, що його бронзовий успіх пів року тому у цій віковій категорії не був випадковістю. Саша програв лише двом першорозрядникам та у рівній боротьбі поступився Жовтику. Як результат – третьорозрядник у чільній п’ятірці.
Всі троє дівочих лауреатів також розмістилися серед першої десятки загального заліку. Як ми і прогнозували боротьба між ними точилася до останніх хвилин дев’ятого туру. У восьмому Аліна Донець, що випереджала Аню Карлаш та Дашу Богород на один бал поступилася і обидві дівчини отримали шанс її наздогнати. Суперники в них були не прості, але обидві дівчини впоралися із завданням. Отже питання з переможницею турніру було відкладене на останній тур.

Справедливий жереб дозволив одвічним суперницям Даші Богород та Аліні Донець зясувати стосунки у особистій зустрічі. Ані Карлаш пощастило менше. Її жереб відправив на зустріч з першорозрядником.
Як наслідок, завершальний тур подарував перемогу лише одній з трьох шахових принцес. Чемпіонкою області стала Аліна Донець, другою коефіцієнт Бухгольця поставив Дашу Богород, третю сходинку посіла Аня Карлаш.
Отже перша десятка загального заліку має такий вигляд: 
1. Дмитро Бобирь (2011 р.н.) – 8,5 очок;
2. Валерій Донець (2010 р.н.) – 7;
3. Тимур Скворцов (2011 р.н.) – 7;
4. Аліна Донець (2013 р.н.) – 6 (1 серед дівчат);
5. Олександр Вертебний (2010 р.н.) – 6;
6. Гліб Жовтик (2010 р.н.) – 5,5;
7. Костянтин Литвин (2010 р.н.) – 5;
8. Мілан Остапенко (2010 р.н.) – 5;
9. Даша Богород (2011 р.н.) – 5 (2 серед дівчат);
10. Аня Карлаш (2011 р.н.) – 5 (3 серед дівчат).

Наступний «класичний» дитячий турнір стартує на початку квітня (першість до 14 та до 8 років). 
 
Comments