НОВИНИШОСТИЙ ЕТАП КУБКУ ФЕДЕРАЦІЙ ВІДБУВСЯ З ОБРАХУНКОМ МІЖНАРОДНОГО РЕЙТИНГУ

опубліковано 19 лип. 2018 р., 07:39 Chess Chernihiv

Шостий етап Кубку федерацій-2018 з активних шахів відбувся з обрахунком міжнародного рейтинга.Прийняло участь 28 шахістів . Слід відмітити, що приймали участь не тільки шахісти Чернігівщини , але і гість з Хмельницької області - Віктор Босак. Він показав хорошу гру і лише невдача на фініші завадила потрапити в трійку призерів - 5 місце. А весь турнір лідирував кмс Назар Лаптій , який і зайняв перше місце з результатом - 7,5 з 9 можливих.

ПІДСУМКИ МІЖНАРОДНОГО ШАХОВОГО ФЕСТИВАЛЮ "ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА 2018"

опубліковано 9 лип. 2018 р., 22:54 Chess Chernihiv   [ оновлено 10 лип. 2018 р., 05:31 ]

X Міжнародний шаховий фестиваль "Зачарована Десна-2018" фінішував . В змаганнях прийняли участь 126 шахістів Біларусі , Росії, Індії та 14 областей України . В опен-турнірі переміг  Гліб Буфін ( м.Київ). В турнірі "Б" перемогу святкував  Дмитро Христовий з Мелітополя ( Запорізька обл.). В командному заліку попереду команда КДЮСШ№1 м.Чернігів. ( склад команди - кандидати в майстри спорту Гліб Буфін , Назар Лаптій та першорозрядник  Владислав Биховець).

Турнір "А"

Турнір "Б"


Підсумки командних змагань
СТАРТУВАЛИ ЗМАГАННЯ МІЖНАРОДНОГО ШАХОВОГО ФЕСТИВАЛЮ "ЗАЧАРОВАНА ДЕСНА 2018"

опубліковано 1 лип. 2018 р., 12:41 Chess Chernihiv   [ оновлено 1 лип. 2018 р., 12:42 ]

Найсильніші шахісти з України, Білорусі, Росії, і навіть з Індії, яка вважається батьківщиною шахів, приїхали до Чернігова на традиційний Міжнародний шаховий фестиваль «Зачарована Десна».
Уже вдесяте він проходить в нашому місті. У цьому році в ньому бере участь 120 шахістів. Турнір проходить з 1 по 6 липня в ресторанно-розважальному комплексі «Градецький».
Змагання розбиті на два турніри: Турнір «А» - для шахістів з рейтингом ФШУ 2300 і менше, і Турнір «Б» - для шахістів 2006 року народження. і молодше (спеціальні призи для дітей 2009 р.н.. і молодше).
Змагання проходять по Швейцарській системі в 9 турів. Контроль часу: Турнір «А» - 60 хвилин + 30 секунд починаючи з першого ходу; Турнір «Б» - 70 хвилин до кінця партії кожному учаснику.
Під час фестивалю, організатори планують провести дитячі змагання з дартсу, футболу та боулінгу, екскурсію в розважальний комплекс «Kinder City».
Призовий фонд фестивалю - 28 000 гривень. Початок партій о 10.00.
Головний суддя змагання Юрій Куценко.ПЕРШИМ ЧЕМПІОНОМ ОБЛАСТІ З ШАХІВ СЕРЕД АМАТОРІВ СТАВ МЕНЯНИН СЕРГІЙ СКОРОХОД

опубліковано 24 черв. 2018 р., 08:11 Chess Chernihiv   [ оновлено 25 черв. 2018 р., 08:32 ]

24 червня в місті Мена в приміщенні Центру культури і дозвілля молоді відбувся перший Чемпіонат області з шахів серед аматорів, організатором якого виступили Департамент сім’ї молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації, Федерація шахів Чернігівської області та Менська міська рада.
Учасниками змагань стали 29 шахістів з Чернігова, Мени, Куликівки, Корюківки, Борзни, Сновська, Сосниці, Варви. З вітальним словом перед учасниками виступили голова Менської міської ради Геннадій Примаков, депутат  міської ради Юрій Стальниченко та віце-президент Федерації шахів області Іван Остах.
В результаті 9 турів змагань першим чемпіоном області з шахів серед аматорів став менянин Сергій Скороход, срібло – у Микола Чава з Куликівки, бронзовим – Олег Мілейко з Корюківки.
Переможців змагань привітав народний депутат України Олег Купрієнко. Перші 7 кращих шахістів чемпіонату отримали цінні призи від спонсорів змагань, а призери були нагороджені грамотами і медалями від Депатрамету сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА.

"ВІЙНА" НА ШАХІВНИЦІ

опубліковано 3 черв. 2018 р., 10:12 Chess Chernihiv

Всі вони пройшли випробування бойовими діями, хто в Афганістані, хто в АТО. Вони знають тактику ведення бою, мають стратегічне мислення. Але сьогодні, вони змінили холодні окопи на затишний спортивний зал, і продовжили бій за шахівницею.
2 - 3 червня, в спортивному залі КДЮСШ № 1 Управління освіти Чернігівської міськради, пройшов II Чемпіонат України з шахів та шашок серед учасників бойових дій.
У змаганнях брали участь: дванадцять спортсменів в шаховому турнірі, і шість в шашковому. Крім чернігівських шахістів приїхали учасники з Києва, Полтави, Харкова, Луцька, Одеси, Кременчука і Львова.
Змагання проводилися за коловою системою з контролем часу - 15 хвилин плюс 5 секунд кожному учаснику починаючи з першого ходу.
Переможці та призери нагороджені медалями та Кубками.

Ними стали:

Турнір з шашок
1 місце - Юрій Кунець (Львів)
2 місце - Петро Сигиді (Одеса)
3 місце - Андрій Леоненко (Чернігів)

Турнір з шахів
1 місце - Вадим Марченко (м.Бровари, Київська обл.)
2 місце - Іван Урупа (Луцьк)
3 місце - Сергій Вус (Харків)

Матеріали із сайту GOROD.CN.UA
Автор Володимир Коваль 

НАЗАР ЛАПТІЙ ВІДСВЯТКУВАВ ПЕРЕМОГУ У ВІДКРИТОМУ ЧЕМПІОНАТІ ОБЛАСТІ З АКТИВНИХ ШАХІВ

опубліковано 3 черв. 2018 р., 07:51 Chess Chernihiv   [ оновлено 3 черв. 2018 р., 08:03 ]

В цьогорічному відкритому чемпіонаті Чернігівської області з активних шахів серед чоловіків та юнаків і дівчат 2001-2002р.н. та молодше прийняли участь 37 шахістів Чернігова , Ніжина, Козельця , Ріпок та Республіки Індія. Віковий діапазон - від 10 до 80 років. З перших турів лідерство захопив тринадцятирічний кмс з Чернігова Лаптій Назар. Він і зайняв перше місце , набравши 7, 5 очок з 9 можливих,  випередивши двох майстрів спорту та близько 20 кмс ( решта - першорозрядники). Змагання тривали близько 6 годин.  І тому підримка спонсорів  ( а це  завдяки їм був безкоштовний чай та печиво) була високо оцінена учасниками.


 

НАСТУП МОЛОДІ

опубліковано 27 трав. 2018 р., 21:38 Chess Chernihiv   [ оновлено 27 трав. 2018 р., 21:42 ]

5 етап Кубку федерацій-2018 з активних шахів  пройшов під знаком наступу молоді. Перше місце  ( а всього приймало участь 32 шанувальники  цієї древньої гри) виборов  тринадцятирічний кмс Назар Лаптій. На другому першорозрядник Андрій Гладиш ( йому 24 роки). На третій сходинці п'єдисталу пошани кмс Дмитро Заліський ( йому 26 років). Всі призери - з м.Чернігова.  Більш детально - див. таблицю.

РЕЗУЛЬТАТИ ЧЕТВЕРТОГО ЕТАПУ КУБКУ ФЕДЕРАЦІЙ

опубліковано 20 квіт. 2018 р., 08:47 Chess Chernihiv

Черговий , четвертий етап Кубку федерацій з активних шахів , зібрав досить міцний кваліфікаційний склад учасників з Чернігова, Ріпок , Київа. Завітав до шахістів Чернігівщини представник  Індії - Абішек Томре , який тимчасово  зараз живе в Чернігові. 1 міжнародний майстер , 1 майстер спорту , 16 кандидатів в майстри спорту України та решта - першорозрядники ,всього 39 любителів цієї древньої гри прийняли участь в змаганнях.Лише останній тур виявив переможця. Ним став кмс Назар Лаптій - 7,5 очок з 9 можливих. На півочка менше у другого призера кмс Віталія Холодняка ( обидва - Чернігів). На третій сходинці пошани кмс Гліб Буфін , який зараз навчається в одному із столичних вищих закладів освіти.

ВІДБУЛИСЯ ЗВІТНО-ВИБОРЧІ ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ ЧЛЕНІВ ФЕДЕРАЦІЇ

опубліковано 17 квіт. 2018 р., 08:23 Chess Chernihiv

В приміщенні КДЮСШ№1 м.Чернігова відбулась звітно-виборчі загальні збори членів Федерації шахів Чернігівської області. Зі звітом про проведену роботу виконкому ФШЧО за чотирирічний період  виступив президент федерації Юрій Миколаєвич Тарасовець. Також від контрольно-ревізійної комісії ФШЧО виступила Наталія Вікторівна Кологойда.  Були розглянуті також інші поточні питання. На наступний чотирирічний термін президентом Федерації шахів Чернігівської області знову обрано Ю.М.Тарасовця. Оновлено склад виконкому ФШЧО.

РЕЗУЛЬТАТИ ТРЕТЬОГО ЕТАПУ КУБКУ ФЕДЕРАЦІЙ

опубліковано 3 квіт. 2018 р., 08:20 Chess Chernihiv   [ оновлено 16 серп. 2018 р., 07:52 ]

В третьому етапі Кубку федерацій з активних шахів прийняли участь 31 шахіст з Чернігова та Ріпок.  Традиційна "швейцарка" в 9 турів з контролем  10 хв. + 5 сек. З перших турів лідерство захопив кандидат в майстри спорту України Дмитро Заліський . Після 7 турів він мав стовідсотковий результат - 7 очок з 7 можливих  і значно випереджав своїх суперників. Він і виграв цей етап  на фініші зменшивши темп - 7,5 очок з 9 можливих.

1-10 of 125