НОВИНИМолодим у нас дорога

опубліковано 9 трав. 2020 р., 02:37 Юрій Стальниченко

В останній день зими ,29 лютого,  в Чернігові  відбувся 2-ий етап Кубку федерацій з активних шахів. Традиційно – швейцарська система 10хв.+5сек. кожному учаснику починаючи з першого ходу.  В цей день в інших містах України відбулось декілька цікавих змагань , де приймали участь провідні шахісти міста та області. Тому для  школярів з’явилась можливість заявити про себе  , що вони і зробили. Отже , стартувало 25 любителів цієї стародавньої гри з Чернігова, Ріпок та Сосниці.  Були і досвідчені  ветерани шахових баталій – кандидати в майстри спорту України  Олег Юрасов, Валерій Плаксін, Михайло Примаченко , Олександр Журба та інші. Але з перших турів захопив лідерство одинадцятирічний першорозрядник Кирило Третяк ( Чернігів). В останньому турі він програв своєму постійному супернику - десятирічному першорозряднику Владиславу Биховцю ( Чернігів) і вони вдвох набрали найбільше очок по 5,5 з 7 можливих. 


Але додаткові показники вивели на перше місце Кирила.Більш детально -  див. таблицю.

  

Кубок президента федерації – у Сергія Мухи

опубліковано 25 квіт. 2020 р., 12:25 Юрій Стальниченко   [ оновлено 25 квіт. 2020 р., 12:28 ]

Вдалось зібрати уже цікавий склад учасників цьогорічного Кубку президента Федерації шахів Чернігівської області – 2 майстри спорту та 8 кандидатів в майстри спорту України. Цей цікавий турнір пройшов в другій половині лютого за коловою системою з контролем 70 хвилин +30 секунд кожному учаснику починаючи з першого ходу.  Середній рейтинг цьогорічного  турніру – майже 2240 очок . Це є  найбільшим показником серед традиційних турнірів « Кубок президента ФШЧО» .


  Крім основних призів ( 1місце -700грн.,2м. -500грн. та 3м. – 400грн.) учасники отримували по 100 грн. за кожну перемогу та 20 грн. за нічию. Тому не дивно , що в турнірі були відсутні « гросмейстерські нічиї». З перших турів лідерство захопив рейтинг-лідер – майстер спорту України з Чернігова Сергій Муха.   Переслідувачі весь час  змінювались , але лідер постійно був колишній -  Сергій Муха.  Він нагороджений кубком та грошовим призом.  Інші учасники теж отримали грошові призи згідно набраних очок та зайнятих місць. Більш детально – див. таблицю.    
  

РЕЗУЛЬТАТИ ВІДКРИТОГО ЧЕМПІОНАТУ ОБЛАСТІ СЕРЕД ВЕТЕРАНІВ

опубліковано 10 лют. 2020 р., 09:04 Chess Chernihiv   [ оновлено 10 лют. 2020 р., 09:35 ]

01-02 лютого в обласному центрі пройшов черговий відкритий чемпіонат області серед ветеранів. Змагання проходили у двох вікових категоріях - "50+" та "65+". Контроль 20хв.+5 сек., швейцарська система у 9 турів. Прийняли участь 28 шахістів з Чернігова, Ніжина, Ріпок, Сосниці, Новгород-Сіверська, Козельця , Куликівки .Городні та Києва.  Змагання проходили в одному турнірі , але залік був окремий у кожній віковій категорії.  В категорії "50+" переміг кандидат в майстри спорту з Ніжина Микола Кожемяко , а в старшій групі  -"65+" найсильнішим виявився кандидат в майстри спорту з Чернігова Валерій Плаксін.


ПРО ІСТОРІЮ ШАХОВОГО ЖИТТЯ ЧЕРНІГІВЩИНИ

опубліковано 26 січ. 2020 р., 10:17 Chess Chernihiv   [ оновлено 26 січ. 2020 р., 10:26 ]

Сергій Горобець, кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам’яті, розповів на Чернігівській хвилі Українського радіо про і
сторію шахового життя на Чернігівщини.

«Полудень»(21 січня 2020) - Історія шахового життя на Чернігівщині


РЕЗУЛЬТАТИ 1 ЄТАПУ КУБКУ ФЕДЕРАЦІЙ 2020

опубліковано 22 січ. 2020 р., 12:18 Chess Chernihiv

Кожні вихідні в КДЮСШ№1 м. Чернігова проходят різноманітні шахові змагання. 18 січня було проведено перший етап Кубку федерацій-2020 з активних шахів. Швейцарська система в 7 турів , контроль - 10хв.+5 сек. Весь турнір лідирував майстер спорту з Ніжина Володимир Михальський  та впевнено зайняв перше місце.

Відео з 1 етапу Кубку Федерацій 2020


МАМА, ТАТО, Я - ШАХОВА СІМ'Я

опубліковано 20 січ. 2020 р., 07:48 Chess Chernihiv   [ оновлено 20 січ. 2020 р., 07:49 ]

12 січня відбувся сімейний шаховий турнір - "Мама, тато, я - шахоіва сім'я! ".  Склад команди - дитина та один із родичів. 38 родин змагались в двох групах: А -  команди до яких входять діти з кваліфікацією не вище 1-го юнацького спортивного розрядуБ - команди до яких входять діти з кваліфікацією 2-3 розрядів. 
Змагання проходили за швейцарською системою в 5 турів. В групі "А" перемогла родина Василя Шами із Славутича. В групі "Б" найсильнішою виявилась сім'я Івана Космача з Чернігова.


ДМИТРО ГАЙДУК - ПЕРШИЙ ЧЕМПІОН М. ЧЕРНІГОВА СЕРЕД АМАТОРІВ

опубліковано 8 січ. 2020 р., 09:21 Chess Chernihiv

Протягом 5 днів в КДЮСШ№1 за шахівницями  вирувала  цікава , напружена  боротьба за звання  чемпіона м. Чернігова серед аматорів, тобто серед любителів шахів , які мають український рейтинг не більше 2100.  Ці цікаві змагання пройшли вперше в історії чернігівських шахів та були проведені за підтримки ФШЧО та Чернігівської міської  федерації шахів . Контроль 50хв. +30сек. , швейцарська система у 9 турів. Змагання носили статус " відкритого чемпіонату міста". І перше місце виборов гість - молодий кандидат в майстри спорту з Прилук  Дмитро Гайдук. Більш детально - див. таблицю.

В ЧЕМПІОНАТІ ОБЛАСТІ З БЛІЦУ ПОПЕРЕДУ МОЛОДЬ

опубліковано 6 січ. 2020 р., 23:36 Chess Chernihiv   [ оновлено 8 січ. 2020 р., 09:11 ]

Цьогорічний відкритий чемпіонат області з блискавичних шахів в  КДЮСШ№1 м.Чернігова зібрав 32 шахіста з Ніжина, Мени, Ічні, Ріпок, Славутича та Чернігова. Контроль -5хв.+2сек., швейцарська система в 11 турів. 
Бліц - це швидкість, концентрація уваги і мозок працює на повну! До останнього туру шла напружена боротьба на всіх шахівницях. І  останні хвилини змагань виявили переможця. Перше - третє місце з результатом 8,5 очок з 11 можливих поділили кандидати в майстри спорту Назар Лаптій (Чернігів), Ігор Рудік (Ніжин) та Віталій Гришко (Чернігів). Додаткові показники саме в такій послідовності їх і розставили на пєдесталі пошани.   

ПЕРЕМОГА ТРЕТІЙ РІК ПОСПІЛЬ

опубліковано 31 груд. 2019 р., 02:00 Chess Chernihiv

Командний чемпіонат ФШЧО пройшов за участю 11 команд . Основна боротьба за перше місце  розгорнулась між двома  молодіжними командами - "Youth power" та " 220v" . В особистій зустрічі перемогла команда " 220v". За команду виступали кандидати в майстри спорту - Валентин Гречко,
Дмитро Залесский та Ігор Малецький. Це  поспіль третя  перемога  цієї команди в клубних чемпіонатах ФШЧО і тому вони отримали перехідний кубок назавжди.

ЧЕМПІОНОМ МІСТА ЧЕРНІГІВ З КЛАСИЧНИХ ШАХІВ СТАВ СЕРГІЙ МУХА

опубліковано 10 груд. 2019 р., 09:39 Chess Chernihiv

Цьогорічний чемпіонат міста Чернігова проходив за швейцарською системою у 7 турів і зібрав  32 шахіста віком від 9 до 86 років.  
Змагання пройшли у два уік-енди з контролем  - 50хв.+30сек. 
Перше місце зайняв майстер спорту Сергій Муха. На другому  - кадидат в майстри спорту Валентин Гречко. У нього теж 6 очок із 7 можливих , як і в першого призера, але гірший  коефіцієнт Бухгольця. На очко менше у міжнародного майстра Олега Туки , який і зайняв 3 місце (йому теж віддав перевагу " містер Бухгольць"). 
У цьому турнірі було виявлено також чемпіона міста серед юнаків до 18 років. Ним став першорозрядник  Владислав Биховець.1-10 of 168