НОВИНИВ ЧЕРНІГОВІ ЗАВЕРШИВСЯ "МЕМОРІАЛ ОЛЕКСАНДРА НОСЕНКА"

опубліковано 11 лют. 2018 р., 10:31 Юрій Стальниченко   [ оновлено 11 лют. 2018 р., 10:56 ]

Сьогодні в Чернігові завершилися змагання 1-го   міжнародного шахового турніру з швидких шахів «Меморіал О.М.Носенка» в якому прийняло участь 103 шахісти з України та Білорусі. Змагання відбувалися за швейцарською системою в 9 турів з контролем часу 20'+5".  У підсумку переможцем став міжнародний майстер Віктор Янов з активом 7,5 очок. Він у останньому турі переміг Олександра Малютіна, а його головний "переслідувач" Платон Гальперін зіграв у нічію з "бронзовим" призером Володимиром Михальським в результаті чого Платон поступився переможцю змагань  за коефіцієнтом Бухгольца. Деталі турніру  за посиланням https://www.chessmanager.com/ru/tournaments/5759937649049600/results/9

РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРШОГО ДНЯ МІЖНАРОДНОГО ТУРНІРУ З АКТИВНИХ ШАХІВ "МЕМОРІАЛ О.М.НОСЕНКА"

опубліковано 10 лют. 2018 р., 07:49 Chess Chernihiv   [ оновлено 10 лют. 2018 р., 08:48 ]

В Чернігові розпочалися змагання I міжнародного турніру з активних шахів "Меморіал О.М.Носенка", в яких приймають участь 103 шахісти з України та Білорусі. Змагання проходитимуть з 10 по 11 лютого в 9 турів за швейцарською системою. Контроль часу 20'+5". Сьогодні було зіграно 5 турів. За результатами першого дня змагань лідирує зі 100% показником Віктор Іанов. З результатами змагань можна ознайомитися на сайті турніру 
https://www.chessmanager.com/uk/tournaments/5759937649049600/


ІГОР КАБАНОВ - ЧЕМПІОН ОБЛАСТІ СЕРЕД ВЕТЕРАНІВ

опубліковано 10 лют. 2018 р., 02:04 Chess Chernihiv   [ оновлено 10 лют. 2018 р., 02:09 ]

Чемпіонат області-2018  з активних шахів серед ветеранів  ( 1968р.н. та старші)  зібрав 25 учасників з Чернігова , Ніжина , Сновська та Сосниці. Найдосвідченіші - це 85 - річний Олександр Жерденко (м. Сновськ ) та 84 -річний Олег Юрасов ( м.Чернігів).  Контроль часу 20 хв.+5 сек., 9 турів за швейцарською системою.  Переміг кмс Ігор Кабанов з Чернігова. Всі результати - див. таблицю.

ПЕРШИЙ ЕТАП КУБКУ ФЕДЕРАЦІЙ ВИГРАВ ІГОР ЛУЦЬЯНИЦЯ

опубліковано 10 лют. 2018 р., 02:02 Chess Chernihiv   [ оновлено 10 лют. 2018 р., 02:15 ]

В першому етапі Кубку федерацій-2018  з активних шахів прийняли участь шахісти Чернігова,Ніжина, Сосниці , Ріпок та Куликівки - всього 38 шанувальників цієї старовинної гри. З перших турів лідерство захопив чернігівський першорозрядник Ігор Лукьяниця. Він і став переможцем.  На другому місці кмс з Ніжина Володимир Михальський, на третьому першорозрядник з Чернігова Віталій Гришко. Більш детально див. -таблицю.

НАЗАР ЛАПТІЙ - ВОЛОДАР КУБКУ ПРЕЗИДЕНТА ФЕДЕРАЦІЇ ШАХІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

опубліковано 26 січ. 2018 р., 08:45 Chess Chernihiv

 Федерація шахів Чернігівської області вирішила започаткувати  в цьому році нові змагання - Кубок президента ФШЧО -2018. Десять шахістів - членів федерації за коловою системою визначили цьогорічного володара Кубку.Контроль часу - 75 хвилин+20 секунд кожному учаснику починаючи з першого ходу. Один міжнародний майстер , 7 кандидатів в майстри спорту та 2 найсильніших першорозрядника - ось склад цього цікавого турніру. На думку шахістів та вболівальників , змагання такого рівня у Чернігові не проходили близько 10 років. Адже середній рейтинг учвасників турніру - 2200!  З перших турів лідерство захопив наймолодший учасник турніру -  дванадцятирічний кмс Лаптій Назар. Після 3-х турів він мав стовідсотковий результат.За 2 тури до фінішу відрив Назара від переслідувачів складав півтора очки! І хоча на фініші він збавив темп  ( одну партію  програв і одна нічия), але  6,5 очок з 9 можливих було достатньо для першого місця. На пів-очка менше у активі рейтинг-лідера кмс  Валентина Гречко та міжнародного майстра Олега Туки.  За додатковими показниками на другій сходинці п'єдисталу пошани Валентин Гречко.


Більше фото

ВИЗНАЧИВСЯ "БЛИСКАВИЧНИЙ" ЧЕМПІОН

опубліковано 29 груд. 2017 р., 14:32 Chess Chernihiv

Шахісти Чернігівщини  традиційно закінчили 2017 рік  чемпіонатом області  з блискавичних шахів.серед чоловіків та серед юнаків та дівчат 2000р.н. та молодше. Прийняло участь 50 шахістів - шанувальників цієї древньої гри - з Чернігова , Ніжина ,Носівки .Гордні , Сосниці , Ріпок та Корюківки. Швейцарська система , 11 турів , контроль 5хв.+2 сек.Перше - друге місця розділили кандидати в майстри спорту Володимир Михальський (Ніжин ) та Юрій Куценко ( Чернігів) з результатом 9 очок з 11 можливих. " Містер" Бухгольць вивів на перше місце Володимира. На третій сходинці п'єдесталу пошани кандидат в майстри спорту з Чернігова Назар Лаптій, який набрав на пів-очка менше. Він став також чемпіоном області з блискавичних шахів серед юнаків до 18 років. Призовий фонд турніру складав 2500 грн.

Підсумкова таблиця


МАМА, ТАТО, Я - ШАХОВА СІМ'Я

опубліковано 22 груд. 2017 р., 22:07 Юрій Стальниченко   [ оновлено 22 груд. 2017 р., 22:15 ]

Цікавий командний турнір під назвою "Мама, тато , я - шахова сім'я!" пройшов в приміщенні КДЮСШ№1 за підтримки обласного відділення НОК України , чернігівського міського центру оздоровлення населення "Спорт для всіх" та Федерації шахів Чернігівської області. Склад команди  - юний шахіст або шахістка та член сім'ї ( мама, тато, дідусь , бабуся , брат тощо). 32 родини в двох групах - 1) група діти третіх та других розрядів , 2) група діти 1 юнацького прозряду та початківці. Швейцарська система в 5 турів  , контроль 15хв.+10 сек. Слід додати , що дитині за перемогу нараховувалось 2 очки , а другому члену родини 1 очко . В  першій групі перемогла родина Габібових , а в другій - родина Веремій. Переможці нагороджені кубками , медалями грамотами та тортами. Ніхто не залишився без подарунків - всі отримали щоденники з олімпійською символікою  та  цукерки. Вирішено ці змагання зробити традиційними.  Більш детально див. результати в таблицях.
Фото за посиланням

У НІЖИНІ ОБРАЛИ КРАЩИХ ШАХІСТІВ

опубліковано 15 груд. 2017 р., 07:49 Chess Chernihiv

Вже понад 50 років у Ніжині традиційно проводиться Відкритий особистий чемпіонат міста з класичних шахів серед дорослих та юнаків з Ніжина, Корюківки, Носівки та Дорогинки. 18 листопада відбулось його офіційне відкриття в приміщені ДЮСШШ. Організаторами турніру є міський відділ з питань фізичної культури та спорту а також Федерація шахів міста Ніжина.
Цього року у турнірі взяли участь 24 шахісти, з яких 5 кандидатів у майстри спорту, решта – першорозрядники, в тому числі і 10 школярів.
Тривав турнір до 10 грудня, і саме того дня було визначено його переможців за категоріями.
Серед дорослих Чемпіоном став Володимир Михальський. Він набрав 7 очок з 8 можливих. Срібло виборов Дмитро Іващенко, набравши 6 очок. Таку ж кількість очок набрав і Микола Кожум’яка, але враховуючи додаткові показники, опинився на третьому місці.
Було визначено на турнірі і переможців серед юнаків 2001 року народження та молодших. Так першим став Олександр Рідзель, а другим – Андрій Нестеренко. Вони набрали по 4, 5 очок. Третім став Глєб Парсьонов, який заробив 4 очок.
Аби привітати переможців та суддів на чолі з директором ДЮСШШ Юрієм Стражниковим, на турнір завітав депутат Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько. Перше, на що він закцентував увагу – кількість учасників. Обласний депутат, він же за сумісництвом і голова Федерації шахів міста Ніжина пообіцяв, якщо організатори збільшать їх кількість, він вдвічі збільшить призовий фонд. «Шахи – це інтелектуально-спортивна гра, яка впливає на всебічний розвиток людини. Тому молодь та дорослих треба заохочувати до участі в ній. Окрім того, Ніжин має гарні показники результатів у цій грі. Тож будемо разом популяризувати цей вид спорту», – зауважив Сергій Миколайович, після чого почав нагородження.
Юрій Стражник, він же заступник голови Федерації зазначив, що напрямок по збільшенню кількості учасників буде взято за ціль. Також він додав, що 17 грудня у Ніжині має розпочатись Відкритий особисто-командний Чемпіонат Ніжина зі швидких шахів серед юнаків та дівчат. Планують в ньому взяти участь гості з інших міст та районів, а це більше 50 учасниківІнформація з сайту "Нежатин"

ТРІО З ЧЕРНІГОВА - ПЕРЕМОЖЦІ 10 ЕТАПУ КУБКУ ФЕДЕРАЦІЙ

опубліковано 7 груд. 2017 р., 11:25 Chess Chernihiv

Десятий , останній етап Кубку федерацій з активних шахів  2017 року зібрав 40 шахістів  з Чернігова, Куликівки, Городні, Сосниці та Ріпок. Тріо чернігівських шахістів набрало по 7 очок з 9 можливих - кмс Валерій Плаксін , мм Олег Тука та кмс Ігор Кабанов. Коефіцієнт Бухгольця в такому порядку і розставив їх на п"єдесталі пошани.  Більш детально див. результати у таблиці.

ТРІУМФ СЕРГІЯ МУХИ НА 9-МУ КУБКУ ФЕДЕРАЦІЙ З АКТИВНИХ ШАХІВ

опубліковано 6 груд. 2017 р., 07:51 Chess Chernihiv   [ оновлено 26 січ. 2018 р., 08:47 ]

9 етап Кубку федерацій з активних шахів закінчився повним тріумфом майстра спорту України  Сергія Мухи , який набрав стовідсотковий результат  - 9 очок з 9 можливих! На другій сходинці п"єдесталу  пошани  кандидат в майстри спорту з Ніжина Ігор Рудик- 7 очок . На третьому місці чернігівський кандидат в майстри спорту Ігор Кабанов з 6,5 очками.Більш детально див. у таблиці.

1-10 of 111