НОВИНИ‎ > ‎

ЧЕРНІГІВЕЦЬ ВАЛЕРІЙ ПЛАКСІН - ЧЕМПІОН З АКТИВНИХ ШАХІВ СЕРЕД ВЕТЕРАНІВ

опубліковано 3 бер. 2016 р., 09:39 Chess Chernihiv   [ оновлено 3 бер. 2016 р., 09:45 ]
Для чернігівських ветеранів стародавньої гри, вже стало доброю традицією зустрічати весну великим шаховим турніром. 26 - 28 лютого в залі міської КДЮСШ № 1 пройшов Чемпіонат області з активних шахів серед ветеранів (50 років і старше).
У змаганні взяли участь 38 спортсменів. Крім чернігівських, приїхали шахісти з Ріпок, Щорса, Ічні та Сосниці. Такі зустрічі для них - свято! Всім їм є, що пригадати за свою довгу шахову кар'єру, і всі вони беззавітно люблять шахи.
Олександр Степанович Жерденко - найстарший учасник змагань. Йому 84 роки! Учасник Великої Вітчизняної війни, з шахами не розлучається вже більше 60 років! Приїхав з міста Щорс.

Михайло Федорович Шека на місяць молодше Олександра Степановича. Його рекорд - 13 перемог в чемпіонаті міста в 1961 році, залишається неперевершеним досі. У нього талант не тільки шахіста, він ще пише вірші. Ось і до майбутнього весняного свята написав:
Выпал снег и растает в гости к нам Весна идет
Дети котики ломают, лед на реках набухает
Жарче солнце припечет, сок березовый пойдет
Вместе с дивною Весной, здравствуй праздник мировой!
Как придешь в Чернигов град, ты увидишь город сад
Ты увидишь на ходу наших женщин красоту
Их улыбки, доброту, их застолья, теплоту
Все красавицы в цветах!
Их мужчины поздравляют, счастья здравия желают
Поцелуи принимают за букетики цветов, за подарки и любовьОлег Олександрович Юрасов. У далеких 50-х роках, коли країною ще правив Сталін, він у складі ленінградської студентської команди був чемпіоном СРСР.

Змагання проходили в дев'ять турів за швейцарською системою. Контроль часу - 30 хвилин кожному гравцеві до кінця партії.

Переможцями стали:
1 місце - Валерій Плаксін
2 місце - Олег Юрасов
3 місце - Ігор Кабанов

Всі шахісти кандидати в майстри спорту з Чернігова. З приїжджих учасників кращий результат показав Григорій Ярошик з Ічні.
Турнір пройшов за підтримки Департаменту сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації та обласного Центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх». Головний суддя змагань - Юрій Куценко.

Автор: Володимир Коваль www.gorod.cn.ua

Comments