НОВИНИ‎ > ‎

ДЕНЬ ШАХІВ В УКРАЇНІ

опубліковано 16 лип. 2014 р., 12:44 Chess Chernihiv   [ оновлено 16 лип. 2014 р., 12:46 ]

    Президент  федерації шахів Чернігівської області Юрій Тарасовець

    Вже багато років, а саме з 1966 року, у всьому світі 20 липня відзначають Міжнародний день шахів. Це свято проводиться за рішенням ФІДЕ - Всесвітньої шахової федерації (заснована у 1924 році).

    Починаючи з 2012 року, це свято щорічно стали  святкувати 20 липня і у нашій країні. Започаткувала його Верховна Рада України, яка 01.11.11 ухвалила постанову «Про проголошення Дня шахів в Україні».

    Шахи – це інтелектуальний вид спорту з давніми історичними традиціями та потенційними можливостями. Гра в шахи розвиває логічне мислення, сприяє покращенню пам’яті, формує витримку та почуття відповідальності за доручену справу, здібності до самоаналізу та самостійного прийняття рішення. Шахи - невід’ємна складова загальнодержавної системи фізичної культури та спорту, спрямована на зміцнення здоров’я, розвиток морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини.

    Психологи вважають, що шахи навчають правильно ставитися до невдач і помилок - аналізувати причини невдач, робити висновки і застосовувати їх у майбутньому, вони вчать мислити системно і стратегічно, створювати внутрішній план дій (діяти в умі). Отже, виходить, що шахи - це не тільки інтелектуальна і дуже захоплююча гра, а ще й важлива складова гармонійного розвитку людини, одна із сходинок її життєвого  успіху.

    Для відзначення Дня шахів в нашій області, нова федерація шахів Чернігівської області проводить 20.07.14  в 11 годин чемпіонат області з бліцу, який відбудеться в м.Чернігові в приміщенні ДЮСШ №1 ( вул. Одинцова, 3б).

    З часу реєстрації федерації (15.01.14) і до сьогодення, за її ініціативою проведено два чемпіонати області з класичних та активних шахів серед чоловіків. Також проведено турнір пам’яті В.О. Куратова та чемпіонати області серед дітей до 8, 10 та 12 років.
    Зараз федерація налічує 75 членів. Члени федерації приймають активну участь у змаганнях не тільки в обласному центрі, а й за його межами. Зокрема, у травні 2014 року на відкритій першості з класичних шахів у м.Золотоноші (Черкаська область) пам’яті І.Болеславського, третє місце серед ветеранів-пенсіонерів посів член нашої федерації, кандидат в майстри спорту чернігівець І. Цюренко. Гідно представляв нашу область та федерацію у травні п.р. в м.Дніпропетровську на чемпіонаті України серед ветеранів 80-річний кандидат в майстри спорту з м.Чернігова О. Юрасов. Блискуче виступив у червні п.р. на
VIII шаховому фестивалі «Мукачівське літо-2014» чернігівський майстер та член федерації А.Нестерець, який зайняв 1-ше місце в турнірі А, набравши 7,5 очок з  9 можливих.
    Хочу подякувати всім спонсорам федерації, особливо народному депутату України Дубілю В.О., який упродовж чотирьох років підтримує шахістів у проведенні обласних та міжнародних змагань.

    З нагоди свята, вітаю всіх шахістів області та поцінювачів цієї мудрої гри з Днем шахів в Україні !

    
Зичу Вам творчої наснаги, енергії, бажання вдосконалювати свою майстерність, незламної волі та багато яскравих партій, комбінацій, фантастичних задумів і блискучих ходів !

     Перемог Вам у Шахах та в Житті !

 

Президент федерації шахів

Чернігівської області                                                                       Ю. Тарасовець

Comments