НОВИНИ‎ > ‎

НІЖИНСЬКИЙ П’ЄДЕСТАЛ

опубліковано 31 бер. 2015 р., 09:52 Chess Chernihiv   [ оновлено 8 квіт. 2015 р., 08:17 ]
Федерація шахів Чернігівської області упродовж 13-15 та 21-22.03. 2015р. провела у м.Чернігові 2-й відкритий чемпіонат області з шахів серед чоловіків, який відбувся в приміщенні КДЮСШ №1. Спонсорами чемпіонату виступили обласна партійна організація ВО «Батьківщина» (керівник Дубіль В.О.) та міська організація партії «УДАР» (керівник Голубова О.М.).
У змаганні взяли участь 64 шахіста - найбільша кількість за всю історію проведення чемпіонатів області, серед яких 1 майстер спорту, 1 міжнародний майстер, 28 кандидатів у майстри спорту та 34 першорозрядників. Обласний центр представляли 45 шахістів, а ще 19 прибуло з інших міст та районів області.
Найстаршим та наймолодшим учасниками чемпіонату були чернігівці, відповідно кандидат у майстри спорту Михайло Шека, якому пішов 84 рік (28 місце) та 9-річний першорозрядник Назар Лаптій (40 місце). Змагання проводилось за швейцарською системою у 9 турів з контролем часу 1 год. 15 хв. до кінця партії кожному з учасників.
З першого і до останнього туру на шахівницях тривала запекла боротьба. В цьому змаганні вдало виступили ніжинські спортсмени, які зайняли весь п'ядестал пошани. Кандидати в майстри спорту Примиренко В.О., Пучка В.С. та Михальський В.О. набрали по 7,5 очок з 9 можливих і лише турнірний коефіцієнт в такому ж порядку визначив володарів «золота, срібла та бронзи». Всі троє отримали від спонсорів та організаторів призи, медалі та грамоти, а Володимиру Примиренку дістався ще і перехідний кубок чемпіона області.
Доробок чернігівців - майстра спорту Сергія Мухи та міжнародного майстра Олега Туки склав відповідно 6,5 очок (6 місце) та 6,0 очок (10 місце).
Відмінно для свого віку зіграв у цьому турнірі 13-річний кандидат в майстри спорту з м.Чернігова Платон Гальперін, який двобоях з маститими шахістами назбирав 6,0 очок, що дозволило йому зайняти почесне 8 місце.
Серед шахістів-пенсіонерів кращими стали чернігівчани Леонід Панасюк (13 місце) та Михайло Примаченко (15 місце), які набрали по 5,5 очок.
В категорії першорозрядників найкращий результат показали Андрій Петренко з м.Борзна - 6,0 очок (11 місце) та ніжинець Михайло Радик - 5,0 очок (21 місце).
Серед приїжджих шахістів не було рівних першорозряднику з смт. Ріпки Леоніду Мельниченку - 5,5 очок (16 місце).
У номінації серед школярів 2001 р.н. і молодших переміг представник м.Ніжина, 14 - річний першорозрядник Максим Буряк - 5,0 очок (19 місце).
Лауреатами 16 заохочувальних спонсорських призів стали шахісти різних вікових категорій, які посіли в чемпіонаті 1-10 місця, а також призери в номінаціях: серед пенсіонерів (1-2 місця ), серед першорозрядників (1-2 місця), приїжджих (1 місце), серед школярів (1 місце).