НОВИНИ‎ > ‎

ПРИВІТАННЯ З ДНЕМ ШАХІВ

опубліковано 15 лип. 2015 р., 23:45 Chess Chernihiv   [ оновлено 17 лип. 2015 р., 10:26 ]
Вже багато років, а саме з 1966 року за рішенням ФІДЕ (Всесвітньої шахової федерації ) у всьому світі 20 липня відзначають як Міжнародний день шахів.
Починаючи з 2012 року, День шахів в Україні щорічно стала  святкувати і наша держава відповідно до постанови Верховної Ради України від 01.11.11.
Шахи – це інтелектуальний вид спорту з давніми історичними традиціями та потенційними можливостями. Гра в шахи розвиває логічне мислення, просторову уяву, уважність і цілеспрямованість, сприяє покращанню пам’яті, формує витримку та почуття відповідальності за доручену справу, здібності до самоаналізу та самостійного прийняття рішення. Шахи - невід’ємна складова загальнодержавної системи фізичної культури та спорту, спрямована на зміцнення здоров’я, розвиток морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини.
Психологи вважають, що шахи навчають правильно ставитися до невдач і помилок - аналізувати причини невдач, робити висновки і застосовувати їх у майбутньому, вони вчать системно і стратегічно мислити, створювати внутрішній план дій (діяти в умі). Отже, шахи - це не тільки інтелектуальна і дуже захоплююча гра, а ще й унікальне культурне середовище, важлива складова гармонійного розвитку людини, одна із сходинок її життєвого  успіху.
З нагоди Дня шахів в нашій області, федерація шахів проводить в м.Чернігові VII міжнародний шаховий фестиваль "Зачарована Десна-2015" (13-18.07.2015 р.). 
Члени федерації приймають активну участь у змаганнях не тільки в обласному центрі, а й за його межами. Блискучим виявився виступ чернігівських шахістів на IX Міжнародному шаховому фестивалі «Мукачівське літо - 2015». Турнір А виграв майстер спорту А. Нестерець - 7 очок з 9, а перемогу в турнірах В і С святкували відповідно кандидати в майстри спорту В. Пучка  та В. Гречко. 
Гідно боровся у червні п.р. в м.Львові з майстрами та гросмейстерами у фіналі чемпіонату України з блискавичних шахів кандидат в майстри спорту з м.Ніжина В. Михальський, який при 98 учасниках зайняв 4 місце ( 8 очок з 11).
Хочу подякувати всім спонсорам федерації, особливо народному депутату України Дубілю В.О., який упродовж п’яти років підтримує шахістів у проведенні обласних та міжнародних змагань.
З нагоди свята (20 липня), вітаю всіх шахістів області та поцінювачів цієї мудрої гри з Днем шахів в Україні !
Зичу Вам творчої наснаги, енергії, бажання постійно вдосконалювати свою майстерність, незламної волі та багато яскравих партій, комбінацій, фантастичних задумів і блискучих ходів !
Перемог Вам у Шахах та в Житті !
Президент федерації шахів
Чернігівської області                                                                       Ю. Тарасовець

Comments