НОВИНИ‎ > ‎

ВІТАННЯ З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ ШАХІВ

опубліковано 19 лип. 2019 р., 23:50 Юрій Стальниченко   [ оновлено 19 лип. 2019 р., 23:51 ]
Вже багато років, а саме з 1966 року за рішенням ФІДЕ (Всесвітньої шахової федерації ) у всьому світі 20 липня відзначають як Міжнародний день шахів.
Починаючи з 2012 року, День шахів в Україні щорічно стала  святкувати і наша держава відповідно до постанови Верховної Ради України від 01.11.11.
Шахи – це інтелектуальний вид спорту з давніми історичними традиціями та потенційними можливостями. Гра в шахи розвиває логічне мислення, просторову уяву, уважність і цілеспрямованість, сприяє покращанню пам’яті, формує витримку та почуття відповідальності за доручену справу, здібності до самоаналізу та самостійного прийняття рішення. Шахи - невід’ємна складова загальнодержавної системи фізичної культури та спорту, спрямована на зміцнення здоров’я, розвиток морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини.
Психологи вважають, що шахи навчають правильно ставитися до невдач і помилок - аналізувати причини невдач, робити висновки і застосовувати їх у майбутньому, вони вчать системно і стратегічно мислити, створювати внутрішній план дій (діяти в умі). Отже, шахи - це не тільки інтелектуальна і дуже захоплююча гра, а ще й унікальне культурне середовище, важлива складова гармонійного розвитку людини, одна із сходинок її життєвого  успіху.
З нагоди свята (20 липня), вітаю всіх шахістів області та поцінювачів цієї мудрої гри з Днем шахів в Україні !
Зичу Вам творчої наснаги, енергії, бажання постійно вдосконалювати свою майстерність, незламної волі та багато яскравих партій, комбінацій, фантастичних задумів і блискучих ходів !
Перемог Вам у Шахах та в Житті !
Президент федерації шахів
Чернігівської області                                                                       Ю. Тарасовець

Comments