НОВИНИ‎ > ‎

ГРИГОРІЙ ОРЕЛ ВЗЛЕТІВ НА П'ЄДЕСТАЛ ПОШАНИ

опубліковано 6 черв. 2016 р., 01:50 Chess Chernihiv   [ оновлено 6 черв. 2016 р., 01:55 ]
Після тривалої перерви відновлено проведення змагань на першість Чернігівської обласної організації ФСТ «Колос» АПК України. 

Як виникла ця ідея – розповідає заступник голови ЧОО ФСТ «Колос» Анатолій Петрович Савченко: 
– Пропозиція виходила від обласної федерації шахів. Юрій Дмитрович Куценко першим запропонував провести такий турнір. І це було бажання багатьох шахістів, що мешкають в сільській місцевості. Ми з задоволенням підтримали таку ідею, тим більше, що особливих коштів не знадобилося. «Колос» – організація неприбуткова, коштів на проведення спортивних заходів цього року нам взагалі не виділили. Турнір, вважаю, вдався. При підтримці обласної шахової федерації будемо вводити його в календарний план на наступний рік, в програму 24-х сільських спортивних ігор 2017 року. Це дозволить зробити змагання ще більш масовими, залучити інші райони. 

Два дні в залі КДЮСШ-1 боротьбу за перемогу вели 18 шахістів із 10-и районів області. Контроль часу – 30 хвилин на партію. 
Вигравши перші сім партій, перше місце достроково завоював рейтинг-фаворит турніру Григорій Орел із приміської Улянівки. Три перемоги на фініші вивели на друге місце наймолодшого учасника змагань, 20-річного Віктора Котляра із Ічнянського району. По 6 очок набрали Іван Зубов (с. Тупичів Городнянського району) та Олег Мілейко (Корюківка). За коефіцієнтом 3 місце дісталося І. Зубову. Чотири учасника набрали по 5 очок, серед них – найстаріший діючий шахіст Чернігівщини Олександр Жерденко з Щорса (1 червня йому виповнилося 85 років; стільки ж наприкінці року виповниться і Михайлу Шеці, який також грав у турнірі) та чотирикратний чемпіон області Леонід Мельниченко з Ріпок. 
Всі учасники схвально поставилися до першості сільських шахістів. Тож новий «старий» турнір займе надійне місце в шаховому календарі Чернігівщини.  

 

 Сергій ГОРОБЕЦЬ, спеціально для «Чернігівського формату» - FORMAT.CN.UA
Comments