В МЕНІ ВІДБУЛИСЬ ШАХОВІ ЗМАГАННЯ

опубліковано 22 черв. 2014 р., 05:48 Chess Chernihiv   [ оновлено 23 черв. 2014 р., 11:19 ]
15 червня в Менській районній бібліотеці відбувся чемпіонат району з активних шахів. 12 шахістів з Менського району виборювали звання чемпіона. Метою проведення чемпіонату району з активних шахів, було перш-за все популяризувати даний вид спорту серед жителів району, адже були часи, коли в Мені проходили і півфінальні змагання Чемпіонату області, а на районних змаганнях грали 20-25 шахістів. На сьогодні ж шахами займаються тільки активісти.
- Вже більше 2-х років в Мені не проводились шахові змагання суто для жителів району. 10 червня у нас спонтанно виникла їдея провести чемпіонат з активних шахів тільки для менян. Більше 25 шахістів з району, інформацію про яких ми знали, ми запросили до участі, але на жаль змогли прибути лише 12. Зараз ми мріємо частіше збиратися та грати в улюблену гру та розширювати коло учасників змагань, адже шахи – це не просто гра, це ціле мистецтво. Шахи чудово стимулюють діяльність мозку, розвивають логіку та пам’ять, особливо у дітей, котрі так швидко засвоюють інформацію. – говорить один з організаторів чемпіонату Юрій Стальниченко. На сьогоднішній день даний вид спорту потребує значної уваги та підтримки не тільки в районі, а й в області. Тому на початку року в області було створено обласну шахову федерацію, членом виконкому якої я являюсь. Також 4 меняни на вже стали членами федерації та приймають участь в обласних змаганнях. Федерацію було створено для популяризації цієї гри в області, а ми в свою чергу на місцях також намагаємось проводити роботу по розвитку шахів в регіонах. Звичайно роботи треба буде проробити немало. В Чернігові, Ніжині та Прилуках є шахові школи, шахові гуртки і там зовсім інший рівень гри. В інших районах ситуація приблизно однакова, розвиток шахів тримається тільки на бажанні і ентузіазмі самих шахістів. У нас в районі наразі також немає жодного шахового гуртка, а любителі цієї стародавньої гри не мають приміщення для проведення тренувань та змагань. Також проблемою є відсутність елементарного шахового інвентарю (шахів, дошок та шахових годинників). Для проведення змагань, учасники змушені приносити все з дому, але цього інколи замало. Та найбільше насторожує той факт, що самі жителі району все менше приймають участь в змаганнях, а також відсутність нових молодих шахістів. У нас в районі є команда активістів, які постійно приймають участь у шахових змаганнях в Чернігові, Щорсі, Корюківці, Сосниці, а також "відшуковують" нових шахістів… Цього року ми "знайшли" ще 3 любителів шахів, але на цьому звичайно ми не зупиняємось. Думаю що в кінці вересня організуємо ще один турнір, в якому зіграють щонайменше 20 жителів району…

Чемпіонат Менського району з активних шахів 15.06.2014
Сам чемпіонат проходив за швейцарською системою в 7 турів, по 15 хвилин на партію кожному з суперників. З першого туру розгорнулась безкомпромісна боротьба та призові місця, і до останнього туру не було відомо ім’я ні переможця турніру ні його призерів. Всі учасники демонстрували достойний шаховий рівень та хорошу гру. В запеклій боротьбі чемпіоном району став Сергій Скороход, срібним призером – Юрій Дорошенко, а бронзу завоював Віталій Андрейчук.

До Вашої уваги результати відкритого чемпіонату району з шахів.

По закінченню основного турніру, ще відбувся бліц-турнір за круговою системою, в якому також переміг Сергій Скороход, другий – Віталій Андрейчук, а третій став Володимир Ємець.

Таблиця змагань з бліцу наведена нижче

Чемпіонат Менського району з бліцу 15062014.xlsx


Учасники змагань висловлюють подяку директору районної бібліотеки Інні Дудко, яка вже не перший раз надає приміщення для проведення шахових змагань.
Comments